מעלה קרחות- 1998

משך ההצגה: כשעה
גילים: 12-7

בקרחת יער, בין שיחים ופרחים, ישנה עיר שכל תושביה קרחים ושמה "מעלה קרחות". התושבים שם מאד גאים בקרחות שלהם והם לא ראו שערה מעולם. בוקר אחד מגלה ראש העיר לתדהמתו כי על ראשו צומחת שערה. כל ניסיונותיו להיפטר ממנה לא מצליחים וכאשר מגלים תושבי העיר את האמת על השערה, מאבד ראש העיר את משרתו, והוא מגורש. אך מעשי הגבורה שהוא מצליח לחולל במסע נדודיו בעזרת השערה, מחזירים לו לבסוף את משרת ראש העיר ואת כבודו.
מחזמר ססגוני ורב משתתפים שבמרכזו סיפור על אי סובלנות, שכתוב בחרוזים ובהומור עם תפאורה מרהיבה, תלבושות צבעוניות ומוסיקה מקורית.
"מעלה קרחות" הוא משל משעשע על סובלנות וקבלת האחר.
הצגת התיאטרון - "מעלה קרחות" נחשבת ל"קלאסיקה" של תיאטרון הילדים. היא מועלית מחדש מדי כמה שנים בבימויה של ציפי פינס (מנכ"לית תיאטרון בית ליסין).


ההצגה עלתה על הבמה גם בשנים: 1979, 1988, 2005, 2011.

הביקורות משבחות:

"ההצגה כתובה ומבוצעת בחן רב, על ידי צוות שחקנים גדול ומוכשר, השירים קליטים ביותר המדגישים את המסרים המרכזיים אותם מנסה ההצגה להעביר. ולראייה לא עזר לי כלום, כל הדרך הביתה שרו הילדים בחדווה גלויה את שירי המחזה. תלבושות השחקנים מסוגננות מאוד, צבעוניות ופשוט משגעות...הצגה פשוט גדולה!" ינואר 1999- פאולה דנטר, "להיות משפחה".

"המחזה של סידון חכם ושופע הומור וההצגה שביימה ציפי פינס על רקע תפאורה יפה וצבעונית עשויה בהרבה חן וטעם טוב ומובצעת היטב בידי שחקנים מנוסים וותיקים" 14 בפבואר 1999- שוש ויץ, "ידיעות אחרונות".

"מחזמר תוסס ומשעשע, המציג תככים ומזימות בדרך קומית-מצבים שליליים, דרך משקפיים הומוריסטיים. הרבה שירים יפים על נושאים חשובים" פבואר 1999- שמואל אוליצקי, " ענין חדש".

קרחיתון: