גיבורה - מחזמר לילדים

מחזמר על פי הקלאסיקה העולמית 'נסיכה קטנה' מאת פרנסס הודג'סון ברנט


משך ההצגה: כשעה

גילאים: 12-8

יוצרים:

מחזה ובימוי: צביה הוברמן

מילות השירים: גיל צרנוביץ מוזיקה: אמיר לקנר תפאורה: זאב לוי תלבושות: אביה בש כוריאוגרפיה: רוני ברנדשטטר
תאורה: זיו וולושין אבזרים: נרקיס אלבה ע' במאי: לירון דן

 

 

משתתפים:

תמר אלקן/ רונה פרומצ'נקו, ניר שיבר, שני קליין, מור ענטר, הילה מצקר הלוי/יערה פלציג, לורן סביר,יעל שילדקראוט,  יוגב יפת/אור אדרי, שירן ארגס

אולמות ותאריכים:

הצגת בכורה: 2014

מס' הצגה: 288

שרה קרו מגיעה מהודו הקסומה ללונדון האפרורית. אביה של שרה מתגייס למלחמה ומשאיר אותה בפנימייה יוקרתית אותה מנהלת הגברת מינצ'ין הקפדנית.
בתחילה שרה מקבלת יחס של תלמידה מועדפת בשל עושרה ומעמדה, אך אז מגיעה בשורה המשנה את הכל.
גם כשחייה של שרה הופכים קשים מנשוא היא אינה נשברת ומצליחה להתגבר על הכל בעזרת אומץ, נדיבות, דמיון עשיר ואופטימיות, ולהביא לשינוי בחייה ובחיי הסובבים אותה.

הצגת ילדים לגילאי 12-8

 

על מנת לא לפגום בחווית הצפייה של ילדיכם, ילדים ופעוטות מתחת לגיל הצפייה לא יורשו להכנס לאולם.

 

קישור לכתבה ששודרה במהדורה הצעירה של ערוץ שתים 12.14

קישור לכתבה ששודרה בערוץ 23, ערב חדש לילדים ב-12.2.16

הביקורת משבחת

קלאסיקה לכל גיל
שני קליין שגילמה את המפקדת הקשוחה לכאורה בסרט 'אפס ביחסי אנוש', עושה כמעט אותו תפקיד כמנהלת הפנימייה של שרה. והיא כל כך רעה, שאני שונאת אותה. במילים אחרות, היא שחקנית מעולה. למעשה, כל הצוות ראוי לשבחים. בכינו, צחקנו, התרגשנו ויצאנו בתחושת קתרזיס - כולל צעירים שמעולם לא שמעו את המילה הזאת. מאיה לוין, לאשה, 11.7.16 לקראית הביקורת המלאה>>

טעם של פעם
המעבדת והבמאית, הצליחה לבנות הצגה יפה ומעוצבת היטב... שמונת השחקנים עושים עבודה טובה בעיצוב הדמויות שלהם כמו גם בקטעים המוזיקליים, ובמיוחד בולטים תמר אלקן כשרה המסכנה, יוגב יפת בתור הנער ההודי הזריז והחכם ומור ענטר בתור בקי, החברה המשרתת. בסך הכל מדובר בהצגה יפה ומושקעת, שמצליחה לחבר את הקהל הצעיר של היום לעולם הילדות של פעם, ולהביא בפני הצופים הצעירים סיפור מרגש על ילדה שהיא באמת גיבורה, שאינה נשברת גם כשהגורל מתאכזר אליה.
שי בר יעקב, ידיעות אחרונות 1.4.15 לקריאת הביקורת המלאה>>

המחזמר "גיבורה" מציג תיאור נאמן, מהוקצע ומשובח
הוברמן, יוצרת תיאטרון ותיקה, מבליטה את כוחו של הדמיון ואת חשיבות היכולת לספר סיפורים, והעיבוד שלה הוא שיר הלל ליצירתיות שחבויה בכל אחד ואחת ולכוחו המרפא של הדמיון.
שם ההצגה "גיבורה" לא רק נותן למחזה מעמד עצמאי משלו, ומנתק אותו מהמחויבות הסיפורית ל"נסיכה קטנה", אלא גם מחדד את השוני בנקודת המבט של הוברמן, שמתנתקת מהאסוציאציה המעמדית של "נסיכה" ומדגישה את כוחות הנפש של הילדה היתומה. העיבוד למחזמר שמגיש תיאטרון אורנה פורת הוא מקצועי ומהוקצע - טקסט משובח, שירים קליטים שחושפים את רגשות הדמויות (מילים: גיל צרנוביץ, מוזיקה: אמיר לקנר), כוריאוגרפיה מעודנת של רוני ברנדשטטר ומשחק נפלא. יש איזון בין דיבור, שירה ותנועה, והקהל זוכה לסצנות מרגשות לצד הבלחות של הומור (שאפו ליוגב יפת, שמגיש ראם דאס משעשע )
נורית אסייג, עכבר העיר 13.4.15 לקריאת הביקורת המלאה>> 

מומלץ בחום
אין ספק כי מדובר באחת ההצגות היפות והמושקעות ביותר של תאטרון אורנה פורת. התפאורה המרשימה, התלבושות המוקפדות, המשחק, הבימוי, השירים וקטעי הריקוד הופכים את המחזמר לחוויה מרגשת ואיכותית עבור הילדים.
אורן נעים 'ויטרינה' 14.4.15 לקריאת הביקורת המלאה>>

הצגה קסומה
השירים והכוריאוגרפיה מופלאים ומדוייקים והמינון שלהם כל כך מדוייק שהם פשוט נטמעים בהצגה והופכים לחלק בלתי נפרד ממנה. המשחק מעולה ומה שהכי חשוב בעיניי- מנעד הרגשות שההצגה מצליחה לעורר היא פשוט מדהימה!
מענק כפול לילדים. יערית טרבלסי, 'סלונה' 14.4.15 לקריאת הביקורת המלאה>>

קלף מנצח של תיאטרון אורנה פורת
על במה יפה ומושקעת בעיצובו של זאב לוי, עם מילות השירים המקסימים שכתב גיל צ'רנוביץ למוזיקה שכישפה את הילדים אותה כתב אמיר לקנר המחונן, עלתה הצגת הבכורה לפסטיבל ירון....ההצגה "גיבורה" שונה מהרבה מחזות אחרים לילדים ולנוער במסר החזק, המעודד והמוגש במשחק מלבב גם של ארבעת התלמידות שמגלמות דמויות ברחוב הלונדוני: יעל שילדקראוט כג'סי, שירן ארגס כאמיליה, הגר דנון כלויניה המתעללת ביתומה כשאביה נעדר והיא כביכול חסרת כול, וכן גאיה באר גורביץ' הכה מחוננת שהוזכרה לעיל....ראוים לציון התאורה הכה יצירתית של זיו וולושין ומשחקם המבריק של כל השחקנים. ברור שזהו קלף מנצח של ת' אורנה פורת, הבונה לנו דור חדש של צרכני תיאטרון, שהחינוך לתיאטרון טוב יקנה להם כלים לדעת לבחור במה שטוב, ואולי יירפא אותם מקדחת הווטסאפ והמיסרונים של ימינו.
 עליס בלנינטל news1 5.3.15 לקריאת הביקורת המלאה>>

איזוהי "גיבורה"
צביה הוברמן, המעבדת והבמאית, בנתה הפקה צבעונית ומשעשעת, העושה שימוש במוזיקה, צבעוניות ופזמונים על מנת להעביר מסרים חברתיים מובלעים, כך שלא יהיו דידקטיים או שכלתניים מדי. אין ספק ש"גיבורה" יכולה לעורר מודעות חברתית אצל צופיה, צעירים ככל שיהיו. המוזיקה (אמיר לקנר) ידידותית למשתמש, קליטה ואנרגטית.. אופיר הלל 5.3.15 nrg לקריאת הביקורת המלאה >>

ג
יבורה-קטנה
"...הצגה נפלאה, אחת הטובות שראיתי בזמן האחרון, המצליחה באמצעות תפאורה ותלבושות מושקעות להעביר את רוח התקופה. הצגה משעשעת ונוגעת ללב כאחד, המעבירה מסרים על חברות, כוחו של דמיון ואופטימיות." מיכל בן ארי 'הורים וילדים 7.5.15 לקריאת הביקורת המלאה>>